سنگ چینی لایبید

menuordersearch
novinston.com
سبد خرید
دوشنبه یکم فروردین ۰۱
(0)
(0)
سنگ چینی لایبید

ویژگی سنگ چینی لایبید

سنگ چینی لایبید اکثرا دارای بلورهای درشت سفید همراه با هاله های خاکی یا آبی رنگ است.

کانی اصلی تسکیل دهنده این نوع از سنگها را کلسیت تشکیل می‌دهد ولی در بعضی از آنها نیز کوارتز وجود دارد که با افزایش آن میزان سختی سنگ بالاتر می‌رود.

مقاومت خمشی آن بین شش تا پانزده مگاپاسکال و مقاومت کششی آن به طورمتوسط چهار مگاپاسکال است.تخلخل این سنگ بسیار کم تقریبا ۳ /۰ درصد است.

 

این سنگ ها در سال های گذشته در نما پروژه های ساختمان ی به کار برده می‌شد اما مدتی است که استفاده از آنها به شدت مورد استقبال معماران تراز اول جهانی قرار گرفته و در تمامی فضا های ساختمان از جمله لالبی ها کف سالن ها و همچنین کانترها و فضا های قسمت آشپزخانه و غیره جلوه خاص و بسیار زیبایی به ساختمانها می‌بخشد.

استفاده از سنگ چینی برای نما و فضای خارجی کاملا فنی و صحیح است و این سنگ از لحاظ جذب آب و چسبندگی دوغاب بین گرانیت و تراورتن قرار دارد، به این معنی که به اندازه سنگ تراورتن جذب کننده و نه به اندازه سنگ گرانیت نچسب است.

سنگ چینی لایبید به دلیل مقاوت بسیار بالا و طرح زیبایش هنوز به صورت عمده استفاده می‌شود و طرفداران خود را دارد. این سنگ از قیمت نسبتا بالایی نیز برخوردار است.

سنگ کریستال لایبید و سنگ چینی لایبید اخیرا به صورت سنگ اسلب فرآوری و بریده می‌شوند که امکان استفاده از آنها در فضاهای شیک داخلی را بوجود آورده است.

سنگ چینی

سنگ چینی یا سنگ کریستال یکی از انواع پرکاربرد سنگ های ساختمانی است. این سنگ که از دسته ی سنگ های آهکی است، سنگی دگرگونی است و در فشار و دمای بالا ایجاد می‌گردد. سنگ کریستال نوعی مرمریت محسوب می‌شود که تنها بافتی شفاف و متراکم تر دارد. البته این سنگ با مرمریت تفاوت های بیشتری داشته که به‌ آنها در طول این مقاله اشاره خواهیم کرد.

وجود عناصر مختلف در این سنگ باعث ایجاد ویژگی های متنوعی در آن می‌گردد. در ادامه به معرفی این عناصر و نحوه تشکیل سنگ ساختمانی چینی می‌شویم. هم چنین نگاهی دقیق و کامل به انواع این سنگ، کاربردها، مزایا و معایب آن خواهیم کرد.

ساختار مواد تشکیل دهنده سنگ چینی

همان طور که در ابتدای مقاله اشاره شد، سنگ چینی سنگی آهکی است. در این سنگ کانی های مختلفی از جمله گرافیت، پریت، سیمونیت و … یافت می‌گردد. در برخی از نمونه های این سنگ مواد معدن ی ای هم چون کوراتز نیز وجود دارند. وجود این عنصر در سنگ باعث افزایش سختی آن می‌گردد.

وجود عناصر مختلف در سنگ و تفاوت در مقدار آن ها، باعث ایجاد تنوع در رنگ و دیگر ویژگی های سنگ چینی می‌گردد. به طوری که سفید بودن سنگ نشان گر خلوص بالای آن است. مثال های دیگری در این زمینه را در زیر خواهید خواند.

 1. وجود کلریت بیشتر در سنگ باعث ایجاد رنگ سبز در آن می‌گردد.
 2. سنگ های چینی صورتی یا قرمز مقدار قابل توجهی هماتیت در خود جای دادند.
 3. رنگ زرد نشان دهنده ی وجود لیمونیت است.

اما علاوه بر ظاهر سنگ و تاثیر بر رنگ آن، هر عنصری بر مقاومت و دیگر پارامترهای آنالیز سنگ نیز تاثیر خواهد گذاشت. به طور متوسط سنگ چینی وزن مخصوصی معادل 2.7 تن بر مترمکعب دارد و مقاومت آن تا 140 مگاپاسکال نیز می‌رسد.

ویژگی های سنگ چینی

حالا که به طور کلی با ساختار شیمیایی این سنگ آشنایی پیدا کردید، به بررسی ویژگی های این سنگ می‌پردازیم. پیش از هر چیز بهتر است به این نکته اشاره کنیم که نام چینی به معنای وارد شدن این سنگ از کشور چین نیست. بلکه این سنگ به دلیل ویژگی های ظاهری با این نام معروف شده.

البته برخی اعتقاد دارند دلیل این امر، صدایی است که هنگام ضربه زدن به سنگ از آن شنیده میشود. این صدا شبیه صدای ظروف چینی است و اگر قطر سنگ کم تر باشد شباهت بیشتری نیز به این نوع از صدا پیدا می‌کند.

مزایای سنگ چینی

 

مقاومت در برابر شرایط جوی

این ویژگی سنگ چینی شما امکان استفاده از آن در فضاهای باز را خواهد داد. کاربردهای بسیاری برای این سنگ در فضاهای بیرون از ساختمان وجود دارند. برای مثال شما می‌توانید با خاطری آسوده از آن به عنوان سنگفرش پیاده رو، سنگ پله جلوی ساختمان، نما و … استفاده کنید.

عبور نور

یکی از ویژگی های سنگ چینی، امکان عبور نور از آن است. این سنگ ساختاری بلوری دارد و از این جهت شباهت بسیاری به مرمر داشته. در واقع به همین دلیل است که نام کریستال را بر روی آن گذاشته اند. این خاصیت باعث زیبایی هر چه تمام تر این سنگ شده است. به کمک این ویژگی امکان ایجاد المان های تزئینی در فضای داخلی و ترکیب آن با نورپردازی های جذاب فراهم شده.

عدم جذب گرما

سنگ چینی اغلب رنگی روشن دارد و این ویژگی باعث شده که گرما را جذب نکند.
البته شاید در برخی موارد نتوان آن را یک مزیت به شما آورد. اما در مناطق گرمسیری این ویژگی بسیار پراهمیت است. چرا که در این صورت نمای سنگ چینی، به خنک ماندن ساختمان کمک می‌کند.

مقاومت در برابر فشار و ضربه

سنگ چینی بسیار مقاوم و محکم است. دلیل این امر تراکم بالای این سنگ و ایجاد آن تحت فشار بالاست. به خاطر سنگ کف چینی یکی از محبوب ترین هابه شمار می‌رود. به ویژه در محیط های صنعتی و فضاهایی مانند آشپزخانه که امکان سقوط و عبور اجسام سنگین بر روی سنگ وجود دارد، این ویژگی بسیار مهم تلقی می‌گردد. سختی این سنگ نیز آن را در برابر اجسام تیز مقاوم تر می‌کند و از آن برای سنگ کانتری استفاده می‌شود.

مقاومت سایشی بالا

یکی از مشکلاتی که اکثرا سنگ های کف دارند، از دست رفتن کیفیت ظاهری و ساب در اثر رفت و آمد زیاد است. خوشبختانه چنین مشکلی در این سنگ وجود ندارد. سختی بالای سنگ های چینی باعث شده علاوه بر مقاومت در برابر خراش، در برابر سایش نیز بسیار مقاوم است. به گونه ای که حتی در محیط های آموزشی، تجاری و اداری که افراد مدام در رفت و آمد می‌باشند، با انتخاب سنگ چینی برای کف نگران سایش سنگ در دراز مدت نباشند.

قیمت مناسب

از دیگر مزیتهای این سنگ قیمت مناسب سنگ چینی لایبیدآن نسبت به بسیاری از سنگ های مشابه است. شباهت آن به مرمر باعث میشود بسیاری بخواهند سنگی با قیمت کم تر استفاده کنند. در عین حال صاحب سنگی شوند که از جهات بسیاری به مرمر شباهت دارد.

جذب آب کم

تراکم و فشردگی بالای سنگ ساختمانی چینی باعث می‌شود جذب آب بسیار کمی داشته باشد. پایین بودن جذب آب خود مزایای بسیاری به همراه خواهد داشت. برای مثال سنگ های با جذب آب پایین معمولاً دچار خوردگی و یا فرسودگی نمیشوند. همچنین این سنگ در برابر شوینده ها و مواد اسیدی بسیار مقاومت بالایی دارند. این مسئله موجب می‌شود بتوانید این سنگ را در محیط هایی مانند سرویس بهداشتی و آشپزخانه به راحتی استفاده کنید. به این ترتیب نگران نظافت و شست و شوی این محیط ها و وارد شدن آسیب به سنگ نخواهید بود.

کاربرد های سنگ چینی و کریستال

کاربرد سنگ چینی در فضاهای بیرونی ساختمان

ویژگی های سنگ چینی باعث شده اند بتوان آن را در فضای بیرونی ساختمانها استفاده کرد. همان طور که گفتیم این سنگ در برابر شرایط جوی و گرما و سرمای هوا مقاوم بوده و در موارد زیر کاربرد دارد.

نمای ساختمان

به کمک توری پشت سنگ و افزایش چسبندگی سنگ کریستال و چینی، می‌توان آن را به عنوان سنگ نما نصب نمود. استفاده از این سنگ نما به ویژه در مناطق گرمسیری بسیار پرطرفدار است. چرا که رنگ روشن آن گرما را جذب نمی‌کند و فضای ساختمان را خنک نگه خواهد داشت.

هم چنین این سنگ در برابر هوازدگی، خوردگی و … نیز بسیار مقاوم است. از طرفی تابش آفتاب به ندرت می‌تواند کیفیت ظاهری آن را از بین ببرد.

سنگفرش پیاده رو

از سنگ های چینی و کریستال در فضای خارجی به عنوان سنگفرش نیز استفاده می‌گردد. در پیاده روها، ساخت جدول سنگی و … این سنگ به فراوانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در صورتی که از این سنگ به عنوان سنگفرش فضای خارجی استفاده شود، سطح آن را به صورت تیشه ای ی یا بوش همر فرآوری می‌کنند تا از لغزندگی آن جلوگیری شود.

کاربرد سنگ چینی در فضاهای داخلی

در فضای داخلی نیز این سنگ کاربردهای بسیاری دارد. به علت وجود رگه ها و حاله های های تیره در این نوع سنگ و فرا وری آن به صورت بوک مچ و فور مچ وایجاد طرح ها زیبا از آن در لابی های مجلل استفا ده می‌شود. با این وجود این سنگ را می‌توان در بخش های مخلتف ساختمان به کار بست.سرویس بهداشتی و آشپزخانه به علت جذب پایین آب، سنگ چینی را بدل به گزینه ای مناسب برای سرویس های بهداشتی و آشپزخانه نموده. هم چنین به دلیل سختی این سنگ و مقاومت در برابر خراش و ضربه، می‌توان از آن به عنوان یک سنگ کانتر استفاده نمود.

کفپوش و سنگ فرشی

سنگ چینی و کریستال هم چنین یک کفپوش مناسب برای راهروها، سالن ها و اتاق هاست. مقاومت سایشی بالا و مقاومت در برابر فشار باعث بالا بودن دوام این سنگ شده اند.

المان های تزئینی

اما یکی از کاربردهای جذاب سنگ چینی، ایجاد فضاهای تزئینی با استفاده از آن است. به دلیل خاصیت عبور نور می‌توان المان های جذابی در دکوراسیون داخلی به کمک این سنگ ایجاد کرد. نصب سنگ چینی بر دیوار پذیرایی همراه با نورپردازی در پشت آن، زیبایی و جذابیت ویژه ای به فضا می‌بخشد. پشت تلویزیون نیز جای جذابی برای نصب سنگ بوک مچ و فور مچ چینی است.

معادن سنگ چینی

معادن سنگ ساختمانی بسیاری در کشورمان کشف شده اند. انواع سنگ های تراورتن، گرانیت، مرمریت و … به فراوانی از این معادن استخراج شده و پس از فرآوری در بازار عرضه می‌شوند. در این میان فراوانی سنگ چینی نیز در کشور در سطح مطلوبی ست. به گونه ای که این معادن به خوبی پاسخگوی نیاز بازار داخلی بوده و در برخی موارد شاهد صادرات‌ آنها نیز می‌باشیم.

 

انواع سنگ چینی

سنگ چینی از معادن مختلفی در سراسر کشور استخراج می‌گردد. سنگ هر یک از این معادن ویژگی های ظاهری و آنالیز خاص خود را دارا است. این تفاوت ها می‌تواند بر انتخاب شما موثر باشند. به همین دلیل خالی از لطف نیست اگر با انواع سنگ چینی و کریستال و معادن‌ آنها آشنایی پیدا کنید.

سنگ چینی الیگودرز

سنگ کریستال الیگودرز تمی سفید داشته و در بافت آن خطوط و رگه های تیره تر دیده میشود. ساب پذیری این سنگ بالا بوده و پس از فرآوری سطحی براق خواهد داشت. این ویژگی باعث انعکاس زیاد نور شده و در فضاهای داخلی محیط را روشن تر می‌کند.

سنگ چینی ازنا

سنگ کریستال ازنا از معروف ترین سنگ های چینی بازار ایران است. این سنگ را با نام چینی ارباب نیز می‌شناسند. ظاهر این سنگ هم چون دیگر نمونه های سنگ کریستال بوده و خطوط نامنظم طوسی و مشکی در بافت سفید آن است.

سنگ چینی نیریز

سنگ چینی نیریز از نمونه های بسیار قدیمی سنگ های چینی است. ضمینه این سنگ سفید است و خطوط مشکی در بافت آن است.

سنگ چینی قروه

دیگر سنگ چینی که از معادن ایران استخراج می‌گردد، سنگ کریستال قروه است. این سنگ با نام سنگ سایمان نیز شناخته می‌شود. از این سنگ در فضاهای داخلی و در ابعاد اسلب و تایل ی به عنوان سنگ کف، دیوارهای لابی و … استفاده می‌شود.

سنگ چینی مشهد

این سنگ دارای تمی سفید بوده و در بافت آن رگه هایی به رنگ های خاکستری دیده می‌شوند. این چینی نیز مقاومت فشاری و سایشی بسیار بالایی داشته و می‌توان در فضاهای داخلی به آن سنگ کف، دیوار و … از آن استفاده نمود.

سنگ چینی لایبید

سنگ چینی لایبید تنوع رنگی بیشتری نسبت به سنگ ها چینی موجود در بازار ایران دارد. سنگ چینی لایبید را می‌توان از زمره پرکاربردترین سنگ های چینی و کریستال به شما آورد.با این وجود بهترین نوع آن، چینی سفید لایبید است. رگه های این سنگ در رنگ های طوسی و مشکی و طلای و خاکی باعث تنوع در بافت آن میگردد. مقاومت این سنگ بسیار بالا بوده و هم چنین ساب پذیری قابل توجهی دارد. آنالیز این سنگ در مقایسه با بسیاری از نمونه های دیگر بسیار مطلوب بوده و شاید بتوان آن را بهترین سنگ چینی ایران و یا حتی دنیا دانست. این سنگ بر اساس بافت و طرحی که دارد در سورت های مختلف دسته بندی میگردد.سنگ چینی لایبید محصولی صادراتی است و در کشورهای دیگر با نام White Marble عرضه می‌گردد.

سنگ های چینی یا کریستال در چه رنگ هایی وجود دارند؟

همان گونه که پیش از این نیز گفتیم، رنگ غالب سنگ چینی سفید است. اما در بین انواع سنگ های چینی نمونه هایی نیز در رنگ های دیگری دیده می‌شوند.

برای مثال یکی از رنگ هایی که در این سنگ ساختمانی دیده می‌شود، خاکستری مایل به آبی ست.مانند سنگ کریستال لایبید

اسلب سنگ چینی

دیگر مسئله ای که می‌توان در خصوص سنگ چینی به آن اشاره کرد، ابعاد سنگ های موجود در بازار است. سنگ چینی در ابعاد مختلفی و به شکل های مربع و مستطیلی برش داده شده و فرآوری می‌گردد. از رایج ترین ابعاد این سنگ می‌توان به 40*40 یا 40 طولی نام برد.

اما یکی از نکات جالب در خصوص این سنگ، فراوانی نمونه های اسلب آن است. سنگ اسلب به سنگ هایی گفته می‌شود که در ابعاد بزرگ فرآوری می‌گردد. فرآوری سنگ در این ابعاد سبب افزایش زیبایی فضا و بیشتر شدن استحکام سنگ می‌شود.

از دیگر نکات مهم امکان ایجاد طرح های بوک مچ و فورمچ به کمک سنگ های اسلب چینی است. استفاده از فرآوری Book Match و Four Match به ویژه در کف سالن های بزرگ و لابی هتل ها و … سبب جذابیت هر چه بیشتر فضا می‌گردد

قیمت سنگ چینی

سنگ چینی یکی از سنگ های خوش قیمت بازار است. همین امر خود یکی دیگر از دلایل محبوبیت این سنگ است. البته در بین نمونه های مختلف این سنگ نیز شاهد اختلاف قیمت هستیم که دلیل آن را می‌توان در تفاوت میان ویژگی های‌ آنها پیدا کرد.

عوامل موثر بر قیمت سنگ های چینی

 • آنالیز سنگ

هر چه کیفیت سنگ از نظر مقاومت فشاری، سایشی، جذب آب و … بالاتر باشد، قیمت بیشتری دارد.

 • ابعاد

بیشتر بودن قطر و ابعاد سنگ سبب افزایش قیمت آن می‌گردد. به همین دلیل سنگ های چینی موجود در بازار با قیمت بالاتری عرضه می‌گردند.

 • فرآوری سنگ

فرآوری سنگ دیگر عامل تعیین کننده قیمت آن است. در هر یک از این شیوه ها فراوری از ابزار مختلفی استفاده می‌شود و هزینه های اجرای فرآوری متفاوت است. به این ترتیب می‌توان دلیل اختلاف قیمت‌ آنها را توجیه نمود.

خرید انواع سنگ چینی یا کریستال لایبید

خرید سنگ چینی لایبیدبه صورت آنلاین و یا حضوری امکان پذیر است. آن چه در فرآیند خرید اهمیت دارد، انتخاب درست نوع سنگ و خرید از فروشگاه معتبر است. گاهی ممکن است در مقایسه ی دو سنگ کریستالیا چینی یک نمونه برای کاربردی خاص مناسب تر باشد. برای اطمینان از چنین مواردی توصیه می‌گرددد حتماً با کارشناسان متخصص در این حوزه مشورت کنید. برای این منظور می‌توانید از مشاوره رایگان کارشناسان نوین استون استفاده کنید.

تفاوت سنگ چینی و سنگ مرمریت

سنگ چینی و مرمریت در حقیقت از یک خانواده میباشند. به طوری که هر دوی‌ آنها را با نام Marble شناخته می‌شوند. عنصر اصلی تشکیل دهنده ی این سنگ ها کلیست است. هر دوی‌ آنها از سنگ های دگرگونی هستند و فرآیند ایجاد‌ آنها نسبتاً یکسان است.

با این وجود تفاوت هایی نیز در بین این دو سنگ دیده می‌شود که برخی از‌ آنها عبارتند از:

 1. سختی سنگ های چینی از مرمریت ها بیشتر است.
 2. جذب آب در سنگ چینی و کریستال به مراتب از سنگ مرمریت کم تر است.
 3. تنوع رنگی سنگ مرمریت از سنگ کریستال بیشتر است.
 4. ثابت بودن رنگ و کیفیت ظاهری در سنگ چینی بیشتر از مرمریت است.
 5. سنگ های چینی در برخی موارد قیمت مناسب تری از سنگ های مرمریت دارند.

انواع فراوری های سنگ چینی

سنگ های ساختمانی با توجه به کاربردی که دارند به شکل های متفاوتی فرآوری می‌گردد. رایج ترین روش فرآوری سنگ چینی، فرآوری به شیوه ی سابیده است. در این شیوه این سنگ به شکل سنگ پلاک یا اسلب برش داده می‌شود و سطح آن به وسیله ی لقمه های مخصوص که روی دستگاه ساب نصب می‌گردد صیقلی می‌شود.

در موارد دیگر شاهد فرآوری این سنگ به شیوه های تیشه ای، هوندو بوش همر و … هستیم. در این موارد نیز سنگ به صورت تایلی یا سنگ لوح برش داده شده و تنها سطح‌ آنها ظاهری متفاوت دارد.

علاوه بر این ها ممکن است سنگ در اشکال دیگری برش داده شود. برای مثال برای سنگفرش و یا محوطه سازی این سنگ را به شکل کوبیک نیز فرآوری می‌کنند.

 

 تولید اسلب چینی لایبید
اسلب چینی لایبید
 تولید سنگ فرشی چینی لایبید با بهتری فراوری روز دنیا
سنگ فرشی چینی لایبید
 کاربرد سنگ چینی در فضای داخلی نیز این سنگ کاربردهای متنوعی دارد. این سنگ را می‌توان در بخش های مخلتف ساختمان به کار بست از جمله برای راه پله
سنگ پله چینی
از دیگر نکات مهم در تولید سنک اسلب چینی امکان ایجاد طرح های بوک مچ و فورمچ به کمک سنگ های اسلب چینی است. استفاده از فرآوری Book Match و Four Match به ویژه در کف سالن های بزرگ و لابی هتل ها و … سبب جذابیت هر چه بیشتر فضا می‌گردد.
سنگ اسلب چینی لایبید
یکی از نکات جالب در خصوص سنگ چینی فراوری نمونه های اسلب این نوع سنگ است. سنگ اسلب به سنگ هایی گفته می‌شود که در ابعاد بزرگ (بیشتر از 80 سانتی متر) تولید می‌گردد. فرآوری سنگ در این ابعاد سبب افزایش زیبایی فضا و بیشتر شدن استحکام سنگ می‌گردد.
سنگ اسلب چینی
سنگ چینی در ابعاد مختلفی و به شکل های مربع و مستطیلی برش داده شده و فرآوری می‌گردد. از رایج ترین ابعاد این سنگ می‌توان به 40*40 یا 40 طولی اشاره نمود
ابعاد سنگ چینی
 سنگ چینی لایبید تنوع رنگی زیادی دارد. رگه های این سنگ در رنگ های طوسی و مشکی باعث تنوع رنگی این سنگ می‌شود. آنالیز این سنگ در مقایسه با سنگ های چینی موجود در بازار ایران بسیار مطلوب است و قطعا می‌توان آن را بهترین سنگ چینی ایران و یا حتی دنیا دانست. این سنگ بر اساس بافت و طرحی که دارد در سورت های مختلف دسته بندی می‌گردد.
سنگ پلاک چینی
 سنگ چینی یا همان سنگ کریستال روشن یکی از پرکاربرد سنگ های ساختمانی است. این سنگ که از جزء سنگ های آهکی استو از دسته سنگهای دگرگونی بوده و که در فشار و دمای بالا ایجاد شده. سنگ کریستال را می‌توان نوعی مرمریت دانست که تنها بافتی شفاف و متراکم تر دارد.
سنگ چینی
 سنگ چینی لایبید گزینیه مناسبی برای کفپوش راهروها، سالن ها و اتاق ها است. مقاومت سایشی بالا و مقاومت در برابر فشار باعث بالا بودن دوام این سنگ شده اند.
سنگ فرشی چینی
 سنگ چینی لایبید دارای تنوع رنگی بیشتری است. با این وجود بهترین نوع آن، چینی سفید لایبید است. رگه های این سنگ در رنگ های طوسی و مشکی و خاکی باعث تنوع در بافت آن می‌شوند. آنالیز این سنگ در مقایسه با بسیاری از نمونه های دیگر بسیار مطلوبتر است و شاید بتوان آن را بهترین سنگ چینی ایران و یا حتی دنیا دانست. این سنگ بر اساس بافت و طرحی که دارد در سورت های مختلف دسته بندی می‌شود.
سنگ چینی لایبید
ارسال دیدگاه ( 0 نظر )
در صورتیکه می‌خواهید دیدگاه شما با نام کاربریتان ثبت شود وارد شوید دیدگاه شما با نام کاربری ثبت می‌شود
*به این مطلب امتیاز دهید

پاسخ به نظر
پاسخ به نظر
بستن
*به این نظر امتیاز دهید
*نام شما
*ایمیل شما(اختیاری)
پاسخ شما با نام کاربری ثبت می‌شود
* پاسخ شما

جستجو

معدن
اصفهان شهر لایبید معادن غرب لایبید شرکت معدنی حیدری
تماس:
09126261978

کارخانه
شهرک صنعتی جاده گلپایگان خیابان شهید بسارده سنگبری نوین سنگ
تماس : 09201606260

آدرس ایمیل : heydari.hossain@yahoo.com

telegraminstagramWhatsApp
ثبت سفارش فوری
سلام!برای اطلاع از موجودی کالا و راهنمایی با ما در تماس باشید.