سنگ کریستال لایبید

menuordersearch
novinston.com
سبد خرید
پنج شنبه بیست و یکم مرداد ۰۰
سنگ کریستال لایبید

سنگ کریستال

در صورتیکه بخواهیم از سنگی نازک توقع مقاومتی بالای را داشته باشیم و آن سنگ هم خیلی ضمخت و محکم و غیرقابل فرآوری نباشد از چه سنگی استفاده کنیم؟ یا اگر که لازم باشد نقشی را روی سنگی حکاکی کنیم و آن را در معرض گرما و سرما و برف و باران هم قرار دهیم از چه سنگی استفاده کنیم؟جواب کاملا روشن است: سنگ کریستال و سنگ چینی لایبید، سنگهای آهکی و دولومیتی هستند که در اثر عوامل درونی، نظیر درجه حرارت و فشار، دوباره متبلور شده اند و از این رو جزء سنگهای دگرگون شده به شمار می‌ایند. سنگ کریستال و سنگ چینی معمولا از دو کانی ولاستونیت و کلسیت تشکیل شده است .سنگ کریستال در ایران بدلیل که هنگام ضربه زدن به این نوع سنگ ها شبیه ظروف چینی صدا میدهند اصطلاحا به سنگ چینی معروف شده اند.سنگهای کریستال در نقاط مختلف از نظر میزان دگرگونی و انالیز مواد تشکیل دهنده متفاوت هستند. سنگ کریستال معمولا دارای بلورهای درشت است. این بلورهای درشت وجه تمایز سنگ چینی با سنگهای کربناتی رسوبی است. استفاده از سنگ کریستال و چینی برای نما و فضای خارجی که معمولا در مجاورت هوازدگی است کاملاً فنی و صحیح است. سنگ کریستال و چینی از لحاظ درصد جذب آب و چسبندگی دوغاب بین سنگهای گرانیت و تراورتن است. نه به اندازه ی تراورتن جذب کننده دوغاب و نه مثل سنگ گرانیت نچسب است. در کشور ما استفاده از این سنگ برای نما از زمان های دور رایج بوده و دوباره به علت نمای زیبایی که این سنگ در معماری روز این دروره دارد مورد توجه معماران تمام دنیا قرار گرفته. اگر توجه کرده باشید سنگ چینی نمای بیرونی بسیاری از ساختمان های قدیمی به خصوص در مناطق گرمسیر و سردسیر است، چرا که رنگ روشن آن باعث می‌شود تا گرمای زیادی جذب نما نشود و ساختمان از گرمای زیاد در امان باشد. مقاومت این سنگ در مقابل هوازدگی سطحی و عمقی به طور متوسط خوب و قابل توجه است و امروزه سنگ چینی در معماری نوین از دیگر سنگها بیشتر مورد توجه قرار گرفته.

 

سنگ کریستال ساب خورده

سنگ کریستال ساب خورده یک یکی از زیباترین سنگ های ساختمانی است که مقاومت سایشی و همچنین مقاومت در برابر سرما و یخبندان و قابلیت ساب پذیری بالا باعث شده است بتوان این سنگ را در بخش های مختلف ساختمان استفاده کرد، یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده از سنگ کریستال فضای خارجی ساختمان است؛ این سنگ را می‌توان به صیقلی و بوشهمر و یا تیشه ای فرآوری کرد. از سنگ ساب خورده می‌توان در بخش های مختلف ساختمان از جمله نما داخلی بصورت اسلب در لابی ساختمانها و بیرونی ساختمان، پلکان، کف ساختمان و .. استفاده نمود.

همچنین سنگ کریستال به دلیل درصد جذب آب پایین یکی از مناسب ترین گزینه ها در استفاده در مکان هایی مثل حمام و آشپزخانه ها است؛ سنگ کریستال جذب کمتری نسبت به تراورتن ها و مرمریت ها دارد .استفاده از سنگ مرمریت و تراورتن به خصوص سنگ تراورتن در این مکان ها توصیه نمی‌شود.

 

سنگ فرشی کریستال

سنگ کریستال لایبید به دلیل درصد جذب آب پایین مقاومت بالایی نسبت به مواد اسیدی و شوینده دارد و یکی از مناسب ترین گزینه ها برای استفاده در کف مکان هایی مثل آشپزخانه ها، سنگ کابینت ، اپن و به عنوان سنگ کف بیمارستان ها و مراکز درمانی و پر رفت آمد است.

 

 

سنگ کریستال ساب خورده درجه یک

 

 

قیمت سنگ کریستال لایبید

قیمت سنگ کریستال به عوامل مختلفی بستگی دارد. جنسیت سنگ(شکری یا متراکم بودن سنگ)، ابعاد، ضخامت وکیفیت ساب و .. از جمله پارامتر های تاثیر گذار در قیمت سنگ است.از جمله سنگ کریستال معروف در ایران می‌توان به سنگ کریستال لایبید اشاره کرد و سنگ کرستال لایبید جز یکی از بهترین سنگ های چینی ایران است.

خصوصیات سنگ کریستال لایبید

معادن سنگ کریستال لایبید قدیمی ترین معادن سنگ در ایران میباشند. سنگ لایبید ابری دارای زمینه رنگ آبی آسمانی و طوسی تا زمینه سفید استخراج می‌گردد. سنگ کریستال قدرت جذب آب پایینی دارد و در برابر سرما و گرما ورطوبت از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. سنگ کریستال آبی به صورت صیقلی ،تیشه ای ،بوش همر و جدول تولیدمی شود. موقعیت جغرافیایی معدن آن نیز در استان اصفهان شهر لایبید واقع شده است.

گالری تصاویر محصول
 سنگ کریستال ساب خورده
 سنگ کریستال ساب خورده
 سنگ کریستال ساب خورده
 سنگ کریستال ساب خورده
 سنگ کریستال ساب خورده
 سنگ کریستال ساب خورده
 سنگ کریستال ساب خورده
تصاویر
بیشتر
مرتبط با این بخش
سنگ چینی لایبید سنگ چینی لایبید
سنگ کریستال تیشه ای سنگ کریستال تیشه ای
سنگ کریستال بوشهمر سنگ کریستال بوشهمر
سنگ فرشی کریستال سنگ فرشی کریستال
سنگ جدول کریستال سنگ جدول کریستال
سنگ جدول چینی سنگ جدول چینی
کوپ کریستال لایبید کوپ کریستال لایبید
کوپ چینی لایبید کوپ چینی لایبید
ارسال دیدگاه ( 0 نظر )
در صورتیکه می‌خواهید دیدگاه شما با نام کاربریتان ثبت شود وارد شوید دیدگاه شما با نام کاربری ثبت می‌شود
*به این مطلب امتیاز دهید

پاسخ به نظر
پاسخ به نظر
بستن
*به این نظر امتیاز دهید
*نام شما
*ایمیل شما(اختیاری)
پاسخ شما با نام کاربری ثبت می‌شود
* پاسخ شما

جستجو

معدن
اصفهان شهر لایبید معادن غرب لایبید شرکت معدنی حیدری
تماس:
09126261978

کارخانه
شهرک صنعتی جاده گلپایگان خیابان شهید بسارده سنگبری نوین سنگ
تماس : 09201606260

آدرس ایمیل : heydari.hossain@yahoo.com

telegraminstagramWhatsApp
ثبت سفارش فوری
سلام!برای اطلاع از موجودی کالا و راهنمایی با ما در تماس باشید.