سنگ چینی

menuordersearch
novinston.com
سبد خرید
جستجو در فروشگاه
بستن
بخش محتوایی سایت فروشگاه سنگ سنگ چینی
نمایش فیلتر ها

 

سنگ چینی

سنگ چینی یکی از سنگ های پرکاربرد صنعت ساختمان است و تقریبا تنها سنگی است که می‌تواند هم در نمای بیرون و دکوراسیون داخلی کاربرد های فراوانی داشته باشد. برای فضای داخلی مناسب است چون مانند گرانیت رادیو اکتیو در خود ندارد و برای فضای بیرون مناسب است به خاطر اینکه برخلاف سنگ مرمریت در برابر شرایط آب و هوایی مقاومت بسیار بالایی دارد. سنگ چینی جزء گروه سنگ های مرمریت محسوب می‌شود البته با تفاوت های آشکار چون دارای بلورهای درشت از جنس کلسیت است که با چشم غیر مسلح دیده می‌شود و بافتی کاملا بلوری شکل یکدست دارد علاوه بر کلسیت انواع دیگر کانی کوارتز نیزدر این نوع سنگ ها وجود دارد که که وجود آن باعث استحکام و سختی بالاتراین سنگ می‌گردد.

سنگ چینی نوعی سنگ دگرگونی است که در اثر فشار و حرارت ناشی از ماگمای مذاب و داغ در مدت زمان طولانی، مجددا متبلور شده و بلور های درشتی ایجاد نموده. بلورهای به وجود آمده در این سنگ قالبا درشت بوده و با چشم قابل روئیت است وهمین امر وجه تمایز سنگ چینی با سنگ های کربناتی رسوبی گردیده.سنگ چینی جز سنگ های دگرگونی آهکی به شمار می‌رود. سنگ چینی کانی هایی نظیر هماتیت، کوارتز، کلسیت و ولاستونیت را با درصدهای مختلف در خود جای داده است. اگر مقدار کانی کوارتز سنگ زیاد باشد، در آن صورت سختی آن نیز بالاتراست.

سنگ‌ها چینی قالبا به رنگ سفید روشن هستند اما به دلیل وجود کانی های دیگر هاله ها و یا رگه های به رنگ های سبز، طوسی، قرمز، زرد، و سیاه در آنها بصورت نظم یا پراکنده ایجاد میشود. که در ایجاد طرح های های بوک مچ یا فورمچ کمک می‌کند که موجب جلب نظر مشتریان می‌شود و در بعضی از موارد این رگه ها باعث کاهش زیبایی سنگ می‌ گردد و در قیمت نهایی تاثیر زیادی دارد.

 

کاربرد سنگ چینی

سنگ چینی به طور کلی سنگی همه کاره محسوب می‌گردد. چونکه اکثرا انواع سنگ چینی را می‌توان درراه پله، کف، دیوار و نمای داخلی و خارجی ساختمان استفاده کرد. سنگ چینی از مقاومت سایشی بسیار بالا و جذب آب بسیار پایین به خاطر تخلخل بسیار کم برخوردار است از همین رو در مکان هایی که در معرض رطوبت قرار دارند مانند سرویس های بهداشتی،حمام ها و کانتر آشپزخانه بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.همچنین فراوری های متنوع سطحی سبب ایجاد طیف گسترده ای از کاربرد ها ان نوع سنگ می‌گردد.

سنگ چینی به دلیل داشتن رگه های طبیعی و متمایز، به صورت اسلب نیز کاربرد فراوانی دارد و در طرح های بوک مچ و فورمچ بر روی دیوارها و کف ساختمان اجرا می‌گردد. سنگ های چینی به علت خاصیت کریستال ی و رنگ روشن همانند سنگ های مرمر می‌توانند تا حدی نور را از خود عبور دهند و این ویژگی، آن را از سنگ های دیگر متمایز کرده. همچنین از سنگ چینی به عنوان صفحه کابینت (کانتر) نیزمی توان استفاده نمود.از کاربرد های دیگر این سنگ می‌توان به سنگ فرش سالنها، دکوراسیون و تزئینات داخلی، سنگ قبر یا سنگ مزار و مصنوعات سنگی مانند آبنما، تابلو سنگ و جدول سنگی اشاره نمود.

همانطور که گفته شد، سنگ های چینی به دلیل داشتن رگه و طرح های متمایز به صورت اسلب فراوری شده و در کف و دیوار سرویس های بهداشتی، سنگفرش ساختمان ها و کانتر آشپزخانه کاربرد دارد. همچنین اسلب این سنگ درطرح های بوک مچ و فورمچ بر روی دیوارهی لابی های مجلل و توی وال ها و کف سالن های لوکس اجرا مشود.و در آخر می‌توان از این سنگ در دیواره های داخلی ساختمان (نمای داخلی)، سنگفرش واحد های تجاری و اداری، سرویس بهداشتی، سنگفرش واحدهای مسکونی، نمای بیرونی ساختمان، سنگفرش پارکینگ و سنگ فرش مناطق پر رفت و آمد استفاده کرد.

 

انواع سنگ چینی

سنگ‌ چینی هم مانند سنگ های تراورتن، گرانیت، مرمریت و… دارای تنوع بسیار بالایی هست و به خطر همین تنوع ویژگی ها و قیمت های متفاوتی نیز دارد دراین مقاله به معرفی چند نوع سنگ چینی بورس این روزهای بازار ایران می‌پردازیم.زمانی که صحبت از مقاومت خمشی و سایشی و همچنین جذب آب و روغن باشد، و زیبایی بصری سنگ مورد توجه قرار گیرد می‌ توان پر تقاضاترین سنگ های چینی که در بین معماران امروزی استفاده میشود به سنگهای زیر اشاره کرد:

 1. سنگ چینی لایبید
 2. سنگ چینی ازنا
 3. سنگ چینی سیرجان
 4. سنگ چینی قروه
 5. سنگ چینی نیریز
 6. سنگ چینی الیگودرز

 

سنگ چینی لایبید

رنگ سنگ چینی لایبید سفید با رگه های و هاله های خاکستری و مشکی، مقاوم در برابر فشار و سایش، و درصدجذب آب پایین، صیقل پذیری بالا ،هاله ها و خطوط در سنگ چینی لایبید بصورت خطوط نامنظم طوسی و مشکی تم پس ضمینه سفید این سنگ خود نمایی می‌کنند. جنس چینی و بلورین این سنگ باعث گردیده ساب و براقیت بسیارخوبی به خود بگیرد، به طوری که این سنگ انعکاس نور بسیار زیبایی دارد و با وجود آنالیز بسیار ممتازسنگ چینی لایبید جز سنگهای چینی برتر ایران و دنیا محسوب می‌گردد.

سنگ چینی لایبید یکی از قدیمی ترین معادن سنگ تزئینی ایران است. سنگ چینی لایبید قدرت جذب آب پائینی دارد و در سرما و گرما از مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهد.

اسلب چینی لایبید

سنگ چینی ازنا

سنگ چینی ازنا ازمعادن لرستان استخراج می‌شود، ریز دانه، رنگ تم زمینه آن سفید و ناخالص آن به رنگ خاکستری، مشکی، سبز، صورتی، قرمز و کرم، بسیار براق، جذب آب پایین، وزن مخصوص کم، مقاومت سایشی و فشار بالادارد سنگ چینی ازنا یکی از مشهورترین سنگ چینی ایرانی است که توسط مرحوم حاج قنبر رحیمی معروف به ارباب قنبر به بهره برداری رسید. به همین خاطراین سنگ به سنگ چینی ارباب معروف شده است. این سنگ با زمینه‌ی سفید رنگ که خطوطی نامنظم طوسی و مشکی مورب و تقریبا صاف در این سنگ نمایان است. جنس کریستالی این سنگ باعث شده ساب و براقیت بسیارخوبی داشته باشد.

سنگ چینی ازنا با وجود زمینه روشن و کریستالی شکل، بسیار مناسب محیط های کم نور است. این سنگ نسبت به سایر سنگ های مشابه خارجی از نظر کیفی و هم از نظر قیمت بسیار مناسب تر است.

 

سنگ چینی سیرجان

سنگ چینی سیرجان بصورت دانه های کریستالی درشت و سفید است که رگه های طوسی و خطوط طلایی و زرد در سطح آن معمولا به چشم می‌خورد. سنگ چینی سیرجان با نام های سنگ چینی قدمگاه و سنگ کریستال سیرجان نیز در بازار معروف است.براقیت، شفافیت بالا و جذب آب پایین از مهم ترین ویژگی های شاخص این سنگ است.

سنگ چینی سیرجان دارای مرغوبیت و کیفیت بالی است و در لیست سنگهای با کیفیت بازار قرار دارد زیرا هم از لحاظ عبور نور و هم لحاظ مقاومت دارای درجه ی خوبی است.سنگ چینی سیرجان دارای دانه های درشت کریستالی سفید هست از این رو از سنگ چینی سفید سیرجان در فضاهای داخلی استفاده می‌گردد و زیباییدو چندانی به فضا شما می‌دهند.

 

سنگ چینی قروه

سنگ چینی قروه جزء سنگ های ساختمانی پر مصرف بازار ایران است زیرا همیشه متقاضیان زیادی در داخل و حتی خارج از کشور داشته. تنوع طرح های سنگ های قروه بسیار بالا است.سنگ چینی قروه دارای تم رنگ ضمینه معمولا سفید بوده که همراه با رگه‌ها و هاله‌های طوسی است که در برخی از سورت‌ها این خطوط و هاله‌ها شلوغ تر و در برخی دیگر خلوت‌ تر است.

استفاده از سنگ اسلب‌ بوک مچ و فور مچ چینی قروه با توجه به قرار داشتن رگه‌ها و خطوط ممتد در بافت سنگ، جلوه‌ی زیبا و خارق العاده ای بوجود می‌آورد و به همین دلیل است که در ورودی‌ها و لابی ساختمان های لوکس مانند هتل‌ها و تالارها برای نمایش و زیبایی بیشتر از سنگ چینی قروه استفاده می‌کنند.سنگ چینی قروه به دلیل طرح های زیبا قابلیت زیادی برای اجرای طرح های بوک مچ یا فور مچ دارد قروه یا سایمان، رنگ خالص آن سفید و براق و ناخالص آن به طیف تیره، بافت کریستالی درشت، کیفیت بالا و قیمت مناسب، مقاوم در برابر سایش و فشارزیاد است.

 

سنگ چینی نیریز

سنگ چینی نیریز سنگی به رنگ سفید است که رگه و خطوط خاکستری تیره درون آن زیبای خاصی به این سنگ می‌دهند. چینی نیریز سنگ های قدیمی ایران است که در سال های گذشته بسیار محبوب بوده چینی نیریز حاله های خاکستری گل پنبه ای دارد و به دلیل رنگ روشن جزء سنگ های است که محبوبیت زیادی دارد.

جنس سنگ چینی نیریز کریستالی و بلور ریز بسیار مقاوم بوده واین امرباعث گردیده این سنگ ساب پذیر بسیار مطلوبی داشته باشد.با دارا بودن این کریستال ها و بلورهای از دیگر ویژگی های خاص سنگ چینی نیریز علاوه بر ساب پذیری بالا، جذب آب پایین، مقاومت فشاری و سایشی بالا نیز می‌توان نام برد.

در سال های قبل سنگ چینی نیریز بصورت طولی و فرشی فرآوری می‌شد ولی با ورود فناوری های جدید این سنگ توسط اره بصورت اسلب فرآوری می‌شود. اسلب های آن طرح های بوک مچ و فورمچ بسیار زیبایی را بوجود می‌آورد که هر بیننده ای را محو تماشای خود می‌کند و اکثر مهندسان آرشیتکت از طرح های بوک مچ و فورمچ آن برای طراحی و سنگ کف و دیواره های لابی و سنگ کف سالن های مجلل و تالارها بهره می‌گیرند.

 

سنگ چینی الیگودرز

سنگ چینی الیگودرز جزء سنگ‌های کریستالی ایران است. سنگ چینی الیگودرز دارای تم سفید رنگ بوده که بر روی آن تعدادی خطوط نامنظم مشکی و طوسی و گاهی اوقات زرد رنگ خود نمایی می‌کند. سنگ چینی الیگودرزبا وجود زمینه روشن و کریستالی خود، بسیار مناسب محیط های کم نور است. براقیت و شفافیت بالا از مهم ترین ویژگی های این سنگ است و این سنگ‌ها در زیر نور نمای بسیار درخشان و زیبایی را به وجود می‌آورند.

سنگ چینی الیگودرز ساب پذیری خوبی دارد. دلیل نام گذاری سنگ چینی الیگودرز به بیانکو به این دلیل بوده که این سنگ شباهت بسیار زیادی به یکی از سنگ های سفید ایتالیایی به نام بیانکو دارد و حتی از نظر مشخصه های فنی نیز با این سنگ تقریبا در یک سطح است.بیشترمهندسین از این مدل سنگ‌ها برای کفپوش رستوران‌ها و تالارهای مجلل استفاده بهره می‌برند. و به خاطر اینکه این سنگ‌ها نور را منعکس کرده باعث روشن‌تر شدن ساختمان میگردد.

سنگ چینی الیگودرز به شکل اسلب در طرح بوک مچ و فورمچ، جزء سنگهای صادراتی و مطرح جهان است. صیقل پذیری بالا، مقاومت سایشی و فشار بالا، جذب آب پایین، قیمت مناسب، وزن مخصوص کم از ویژگیهای شاخص این سنگ است.

سنگ های الیگودرزبه دلیل نبود تکنولوژی مناسب و فراوری نامناسب در گذشته بیشتر به شکل ابعاد کوچک یا طولی بریده و فراروی می‌شد اما امروزه با ورود تکنولوژی به روز این سنگ ها به شکل اسلب با ابعاد بزرگ تولید می‌شوند.این کار هم برای تولیدکنندگان این سنگ و هم برای مصرف کنندگان بسیار مقرون به صرفه است.

اسلب چینی الیگودرز

مزایای سنگ چینی

 1. مقاومت بالا سنگ چینی درانواع شرایط آب و هوایی

این خوصوصیت سنگ چینی بسیار مهمترین شاخص آن به حساب می‌آید. چون دست ما را برای استفاده از آن در فضاهای بیرون ساختمان را باز می‌گذارد. برای همه مشخص است که سنگ چینی کاربردهای در فضاهای بیرون از ساختمان در تمامی شرایط آب و هوای (مقاومت بالا در برابر سرما و یخبندان) را دارد. معماران می‌توانند با خیال راحت از آن به عنوان سنگفرش پیاده رو، سنگ پله جلوی ساختمان، نما و … استفاده کنند.

 1. قابلیت عبور نورسنگ چینی

یکی از محاسن و ویژگی های سنگ چینی، امکان عبور نور از آن است. این سنگ ساختاری کریستالی بلوری دارد و از این حیث شباهت بسیاری به سنگ مرمر داشته. در واقع به همین علت است که در بعضی مواقع نام کریستال را برای این سنگ استفاده می‌کنند. به خاطر این ویژگی امکان ایجاد فضا های تزئینی در محیط داخلی ساختمان ها و ترکیب آن با نورپردازی می‌توان جذابتهای بصری فراوانی را ایجاد کرد.

 

 1. مقاوم در برابر نفوذ آب به دلیل تخلخل پایین

سنگ چینی به علت اینکه تحت حرارت و فشار زیاد تشکی شده عموما تخلخل کمی دارد که باعث مقاومت در برابر نفوذ آب می‌گردد. تراکم و فشردگی بالای سنگ ساختمانی چینی باعث می‌گردد جذب آب بسیار اندک باشد. پایین بودن جذب آب سنگ خود مزایای بسیاری به همراه می‌آورد. از جمله، سنگ های با جذب آب پایین معمولاً دچار خوردگی و یا فرسودگی نمی‌شوند.این خصوصیت سنگ چینی را به یک گزینه عالی برای اجرا در سرویس‌های بهداشتی و فضاهای مرطوب تبدیل می‌کند.

 

 1. جذب بسیار پایین گرما به علت رنگ های روشن

ای خصوصیت سنگ چینیباغث می‌شود که از آن در مناطق گرمسیری در نمای ساختمانها بسیار استفاده شود. چونکه در این صورت نمای سنگ چینی، به خنک ماندن ساختمان کمک خواهد کرد.

 1. سختی و مقاومت بالا

سنگ چینی سنگی مقاوم و محکم است. علت این ویژگی تراکم بالای این سنگ و ایجاد آن تحت فشار بالاست در زمان تشکیل سنگ است. به خاطر این خصوصیت سنگ چینی یکی از محبوب ترین سنگ ها برای محیط های صنعتی و فضاهایی مانند آشپزخانه که امکان سقوط و عبور اجسام سنگین بر روی سنگ وجود دارد است

 1. مقاومت سایشی نسبتا مناسب

مهمترین مشکلی که اغلب سنگ های کار شده در کف دارند، از دست رفتن کیفیت ظاهری در اثر رفت و آمد زیاد است. خوشبختانه چنین معضلی در سنگ چینی به وجود نمی‌آید. سختی بالای سنگ های چینی باعث شده که در برابر خراش و سایش مقاومت خوبی از خود نشان دهند. تا جایی که در محیط های آموزشی، تجاری و اداری که افراد مدام درآن رفت و آمد می‌کنند، با نصب سنگ چینی در این محیط ها نگران سایش سنگ در دراز مدت نباشیم.

 1. قیمت مناسب سنگ چینی

یکی دیگر از مزیت های سنگ چینی قیمت مناسب آن نسبت به بسیاری از سنگ های مشابه در بازار است. شباهت آن به مرمر و مزیت عبور نور آن در این سنگ باعث شده است بسیاری بخواهند سنگی با قیمت مناسبتر نهیه کنند. در عین حال صاحب سنگی شوند که از جهات بسیاری به مرمر شباهت داشته باشد.

 

معایب سنگ چینی

 1. عدم تنوع طرح و رنگ
 2. چسبندگی پایین نسبت به سنگ های تراورتن

 

قیمت سنگ چینی

قیمت سنگ چینی به عوامل مختلفی بستگی دارد که در این مقاله برخی از آنها اشاره می‌کنیم:

 1. معدن سنگ: سنگ فراوری شده با توجه به اینکه سنگ آن مربوط به کدامیک از معادن سنگ باشد قیمتش فرق می‌کند.
 2. رنگ و شفافیت :به هر میزان سطح سنگ یکدست تر و شفاف باشد، قیمت بالاتری هم خواهد داشت.
 3. ضخامت، ابعاد و اندازه: هر چه ابعاد و ضخامت سنگ چینی بیشتر باشد قیمت بالاتری دارد
 4. نوع و کیفیت فراوری:قیمت سنگ چینی بسته به نوع فراوری و کیفیت برش و فراوری انجام شده روی آن متغییر است.

 

 

نمایش بیشتر
بستن
سنگ چینی ازنا سوپر ضخامت 2 سانتی
سنگ چینی ازنای سوپر پلاک 40 طولی

سنگ چینی ازنا سوپر ضخامت 2 سانتی

سنگ چینی ازنای سوپر پلاک 40 طولی
+
_

2,500,000 تومان موجودمشاهده محصول
سنگ چینی ازنا درجه یک ضخامت 2 سانتی
سنگ چینی ازنای درجه یک پلاک 40 طولی

سنگ چینی ازنا درجه یک ضخامت 2 سانتی

سنگ چینی ازنای درجه یک پلاک 40 طولی
+
_

1,300,000 تومان موجودمشاهده محصول
سنگ پله چینی ازنا سورت ممتاز ضخامت 4 سانتی
سنگ پله ازنا سورت ممتاز عرض 35 سانتی

سنگ پله چینی ازنا سورت ممتاز ضخامت 4 سانتی

سنگ پله ازنا سورت ممتاز عرض 35 سانتی
+
_

3,700,000 تومان موجودمشاهده محصول
سنگ چینی ازنا ممتاز ضخامت 2 سانتی
سنگ چینی ازنای ممتاز پلاک 40 طولی

سنگ چینی ازنا ممتاز ضخامت 2 سانتی

سنگ چینی ازنای ممتاز پلاک 40 طولی
+
_

2,300,000 تومان موجودمشاهده محصول
سنگ پله چینی لای بید ساب خورده ضخامت 3 سانتی
سنگ پله چینی لایبید درجه یک عرض 35

سنگ پله چینی لای بید ساب خورده ضخامت 3 سانتی

سنگ پله چینی لایبید درجه یک عرض 35
+
_

700,000 تومان موجودمشاهده محصول
سنگ پله چینی لای بید ساب خورده ضخامت 3 سانتی
سنگ پله چینی لایبید ممتاز عرض 35

سنگ پله چینی لای بید ساب خورده ضخامت 3 سانتی

سنگ پله چینی لایبید ممتاز عرض 35
+
_

950,000 تومان موجودمشاهده محصول
سنگ چینی ساب خورده ضخامت 2 سانتی
سنگ چینی لایبید طرح پاندا پلاک چهل طولی

سنگ چینی ساب خورده ضخامت 2 سانتی

سنگ چینی لایبید طرح پاندا پلاک چهل طولی
+
_

700,000 تومان موجودمشاهده محصول
سنگ چرمی چینی فرشی ضخامت 2 سانتی
سنگ چرمی چینی فرشی 40 در40

سنگ چرمی چینی فرشی ضخامت 2 سانتی

سنگ چرمی چینی فرشی 40 در40
+
_

530,000 تومان موجودمشاهده محصول
سنگ فرشی چینی ازنا درجه یک ساب خورده 2 سانتی
سنگ چینی ازنا 60 در 60 سورت درجه یک

سنگ فرشی چینی ازنا درجه یک ساب خورده 2 سانتی

سنگ چینی ازنا 60 در 60 سورت درجه یک
+
_

1,500,000 تومان موجودمشاهده محصول
سنگ اسلب چینی لایبید
سنگ اسلب لایبید درجه یک کد(AMS100)

سنگ اسلب چینی لایبید

سنگ اسلب لایبید درجه یک کد(AMS100)
+
_

2,100,000 تومان موجودمشاهده محصول
سنگ اسلب چینی الیگودرز بیانکو
سنگ اسلب بیانکو سوپر کد(AMF101)

سنگ اسلب چینی الیگودرز بیانکو

سنگ اسلب بیانکو سوپر کد(AMF101)
+
_

3,100,000 تومان موجودمشاهده محصول
سنگ فرشی چینی ازنا ممتاز ساب خورده 2 سانتی
سنگ چینی ازنا 60 در 60 سورت ممتاز

سنگ فرشی چینی ازنا ممتاز ساب خورده 2 سانتی

سنگ چینی ازنا 60 در 60 سورت ممتاز
+
_

1,800,000 تومان موجودمشاهده محصول
سنگ چینی ساب خورده ضخامت 2 سانتی
سنگ چینی ممتاز پلاک چهل طولی

سنگ چینی ساب خورده ضخامت 2 سانتی

سنگ چینی ممتاز پلاک چهل طولی
+
_

750,000 تومان موجودمشاهده محصول
سنگ پله چینی لای بید ساب خورده ضخامت 3 سانتی
سنگ پله چینی لایبید طرح کلکته عرض 35

سنگ پله چینی لای بید ساب خورده ضخامت 3 سانتی

سنگ پله چینی لایبید طرح کلکته عرض 35
+
_

1,300,000 تومان موجودمشاهده محصول
سنگ اسلب چینی مارمارا
سنگ اسلب مارمارا ترکیه کد(AM7100)

سنگ اسلب چینی مارمارا

سنگ اسلب مارمارا ترکیه کد(AM7100)
+
_

4,500,000 تومان موجودمشاهده محصول
سنگ فرشی چینی ازنا درجه یک ساب خورده 2 سانتی
سنگ چینی ازنا 120 در 60 سورت درجه یک

سنگ فرشی چینی ازنا درجه یک ساب خورده 2 سانتی

سنگ چینی ازنا 120 در 60 سورت درجه یک
+
_

1,900,000 تومان موجودمشاهده محصول

 

سنگ چینی

سنگ چینی یکی از سنگ های پرکاربرد صنعت ساختمان است و تقریبا تنها سنگی است که می‌تواند هم در نمای بیرون و دکوراسیون داخلی کاربرد های فراوانی داشته باشد. برای فضای داخلی مناسب است چون مانند گرانیت رادیو اکتیو در خود ندارد و برای فضای بیرون مناسب است به خاطر اینکه برخلاف سنگ مرمریت در برابر شرایط آب و هوایی مقاومت بسیار بالایی دارد. سنگ چینی جزء گروه سنگ های مرمریت محسوب می‌شود البته با تفاوت های آشکار چون دارای بلورهای درشت از جنس کلسیت است که با چشم غیر مسلح دیده می‌شود و بافتی کاملا بلوری شکل یکدست دارد علاوه بر کلسیت انواع دیگر کانی کوارتز نیزدر این نوع سنگ ها وجود دارد که که وجود آن باعث استحکام و سختی بالاتراین سنگ می‌گردد.

سنگ چینی نوعی سنگ دگرگونی است که در اثر فشار و حرارت ناشی از ماگمای مذاب و داغ در مدت زمان طولانی، مجددا متبلور شده و بلور های درشتی ایجاد نموده. بلورهای به وجود آمده در این سنگ قالبا درشت بوده و با چشم قابل روئیت است وهمین امر وجه تمایز سنگ چینی با سنگ های کربناتی رسوبی گردیده.سنگ چینی جز سنگ های دگرگونی آهکی به شمار می‌رود. سنگ چینی کانی هایی نظیر هماتیت، کوارتز، کلسیت و ولاستونیت را با درصدهای مختلف در خود جای داده است. اگر مقدار کانی کوارتز سنگ زیاد باشد، در آن صورت سختی آن نیز بالاتراست.

سنگ‌ها چینی قالبا به رنگ سفید روشن هستند اما به دلیل وجود کانی های دیگر هاله ها و یا رگه های به رنگ های سبز، طوسی، قرمز، زرد، و سیاه در آنها بصورت نظم یا پراکنده ایجاد میشود. که در ایجاد طرح های های بوک مچ یا فورمچ کمک می‌کند که موجب جلب نظر مشتریان می‌شود و در بعضی از موارد این رگه ها باعث کاهش زیبایی سنگ می‌ گردد و در قیمت نهایی تاثیر زیادی دارد.

 

کاربرد سنگ چینی

سنگ چینی به طور کلی سنگی همه کاره محسوب می‌گردد. چونکه اکثرا انواع سنگ چینی را می‌توان درراه پله، کف، دیوار و نمای داخلی و خارجی ساختمان استفاده کرد. سنگ چینی از مقاومت سایشی بسیار بالا و جذب آب بسیار پایین به خاطر تخلخل بسیار کم برخوردار است از همین رو در مکان هایی که در معرض رطوبت قرار دارند مانند سرویس های بهداشتی،حمام ها و کانتر آشپزخانه بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.همچنین فراوری های متنوع سطحی سبب ایجاد طیف گسترده ای از کاربرد ها ان نوع سنگ می‌گردد.

سنگ چینی به دلیل داشتن رگه های طبیعی و متمایز، به صورت اسلب نیز کاربرد فراوانی دارد و در طرح های بوک مچ و فورمچ بر روی دیوارها و کف ساختمان اجرا می‌گردد. سنگ های چینی به علت خاصیت کریستال ی و رنگ روشن همانند سنگ های مرمر می‌توانند تا حدی نور را از خود عبور دهند و این ویژگی، آن را از سنگ های دیگر متمایز کرده. همچنین از سنگ چینی به عنوان صفحه کابینت (کانتر) نیزمی توان استفاده نمود.از کاربرد های دیگر این سنگ می‌توان به سنگ فرش سالنها، دکوراسیون و تزئینات داخلی، سنگ قبر یا سنگ مزار و مصنوعات سنگی مانند آبنما، تابلو سنگ و جدول سنگی اشاره نمود.

همانطور که گفته شد، سنگ های چینی به دلیل داشتن رگه و طرح های متمایز به صورت اسلب فراوری شده و در کف و دیوار سرویس های بهداشتی، سنگفرش ساختمان ها و کانتر آشپزخانه کاربرد دارد. همچنین اسلب این سنگ درطرح های بوک مچ و فورمچ بر روی دیوارهی لابی های مجلل و توی وال ها و کف سالن های لوکس اجرا مشود.و در آخر می‌توان از این سنگ در دیواره های داخلی ساختمان (نمای داخلی)، سنگفرش واحد های تجاری و اداری، سرویس بهداشتی، سنگفرش واحدهای مسکونی، نمای بیرونی ساختمان، سنگفرش پارکینگ و سنگ فرش مناطق پر رفت و آمد استفاده کرد.

 

انواع سنگ چینی

سنگ‌ چینی هم مانند سنگ های تراورتن، گرانیت، مرمریت و… دارای تنوع بسیار بالایی هست و به خطر همین تنوع ویژگی ها و قیمت های متفاوتی نیز دارد دراین مقاله به معرفی چند نوع سنگ چینی بورس این روزهای بازار ایران می‌پردازیم.زمانی که صحبت از مقاومت خمشی و سایشی و همچنین جذب آب و روغن باشد، و زیبایی بصری سنگ مورد توجه قرار گیرد می‌ توان پر تقاضاترین سنگ های چینی که در بین معماران امروزی استفاده میشود به سنگهای زیر اشاره کرد:

 1. سنگ چینی لایبید
 2. سنگ چینی ازنا
 3. سنگ چینی سیرجان
 4. سنگ چینی قروه
 5. سنگ چینی نیریز
 6. سنگ چینی الیگودرز

 

سنگ چینی لایبید

رنگ سنگ چینی لایبید سفید با رگه های و هاله های خاکستری و مشکی، مقاوم در برابر فشار و سایش، و درصدجذب آب پایین، صیقل پذیری بالا ،هاله ها و خطوط در سنگ چینی لایبید بصورت خطوط نامنظم طوسی و مشکی تم پس ضمینه سفید این سنگ خود نمایی می‌کنند. جنس چینی و بلورین این سنگ باعث گردیده ساب و براقیت بسیارخوبی به خود بگیرد، به طوری که این سنگ انعکاس نور بسیار زیبایی دارد و با وجود آنالیز بسیار ممتازسنگ چینی لایبید جز سنگهای چینی برتر ایران و دنیا محسوب می‌گردد.

سنگ چینی لایبید یکی از قدیمی ترین معادن سنگ تزئینی ایران است. سنگ چینی لایبید قدرت جذب آب پائینی دارد و در سرما و گرما از مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهد.

اسلب چینی لایبید

سنگ چینی ازنا

سنگ چینی ازنا ازمعادن لرستان استخراج می‌شود، ریز دانه، رنگ تم زمینه آن سفید و ناخالص آن به رنگ خاکستری، مشکی، سبز، صورتی، قرمز و کرم، بسیار براق، جذب آب پایین، وزن مخصوص کم، مقاومت سایشی و فشار بالادارد سنگ چینی ازنا یکی از مشهورترین سنگ چینی ایرانی است که توسط مرحوم حاج قنبر رحیمی معروف به ارباب قنبر به بهره برداری رسید. به همین خاطراین سنگ به سنگ چینی ارباب معروف شده است. این سنگ با زمینه‌ی سفید رنگ که خطوطی نامنظم طوسی و مشکی مورب و تقریبا صاف در این سنگ نمایان است. جنس کریستالی این سنگ باعث شده ساب و براقیت بسیارخوبی داشته باشد.

سنگ چینی ازنا با وجود زمینه روشن و کریستالی شکل، بسیار مناسب محیط های کم نور است. این سنگ نسبت به سایر سنگ های مشابه خارجی از نظر کیفی و هم از نظر قیمت بسیار مناسب تر است.

 

سنگ چینی سیرجان

سنگ چینی سیرجان بصورت دانه های کریستالی درشت و سفید است که رگه های طوسی و خطوط طلایی و زرد در سطح آن معمولا به چشم می‌خورد. سنگ چینی سیرجان با نام های سنگ چینی قدمگاه و سنگ کریستال سیرجان نیز در بازار معروف است.براقیت، شفافیت بالا و جذب آب پایین از مهم ترین ویژگی های شاخص این سنگ است.

سنگ چینی سیرجان دارای مرغوبیت و کیفیت بالی است و در لیست سنگهای با کیفیت بازار قرار دارد زیرا هم از لحاظ عبور نور و هم لحاظ مقاومت دارای درجه ی خوبی است.سنگ چینی سیرجان دارای دانه های درشت کریستالی سفید هست از این رو از سنگ چینی سفید سیرجان در فضاهای داخلی استفاده می‌گردد و زیباییدو چندانی به فضا شما می‌دهند.

 

سنگ چینی قروه

سنگ چینی قروه جزء سنگ های ساختمانی پر مصرف بازار ایران است زیرا همیشه متقاضیان زیادی در داخل و حتی خارج از کشور داشته. تنوع طرح های سنگ های قروه بسیار بالا است.سنگ چینی قروه دارای تم رنگ ضمینه معمولا سفید بوده که همراه با رگه‌ها و هاله‌های طوسی است که در برخی از سورت‌ها این خطوط و هاله‌ها شلوغ تر و در برخی دیگر خلوت‌ تر است.

استفاده از سنگ اسلب‌ بوک مچ و فور مچ چینی قروه با توجه به قرار داشتن رگه‌ها و خطوط ممتد در بافت سنگ، جلوه‌ی زیبا و خارق العاده ای بوجود می‌آورد و به همین دلیل است که در ورودی‌ها و لابی ساختمان های لوکس مانند هتل‌ها و تالارها برای نمایش و زیبایی بیشتر از سنگ چینی قروه استفاده می‌کنند.سنگ چینی قروه به دلیل طرح های زیبا قابلیت زیادی برای اجرای طرح های بوک مچ یا فور مچ دارد قروه یا سایمان، رنگ خالص آن سفید و براق و ناخالص آن به طیف تیره، بافت کریستالی درشت، کیفیت بالا و قیمت مناسب، مقاوم در برابر سایش و فشارزیاد است.

 

سنگ چینی نیریز

سنگ چینی نیریز سنگی به رنگ سفید است که رگه و خطوط خاکستری تیره درون آن زیبای خاصی به این سنگ می‌دهند. چینی نیریز سنگ های قدیمی ایران است که در سال های گذشته بسیار محبوب بوده چینی نیریز حاله های خاکستری گل پنبه ای دارد و به دلیل رنگ روشن جزء سنگ های است که محبوبیت زیادی دارد.

جنس سنگ چینی نیریز کریستالی و بلور ریز بسیار مقاوم بوده واین امرباعث گردیده این سنگ ساب پذیر بسیار مطلوبی داشته باشد.با دارا بودن این کریستال ها و بلورهای از دیگر ویژگی های خاص سنگ چینی نیریز علاوه بر ساب پذیری بالا، جذب آب پایین، مقاومت فشاری و سایشی بالا نیز می‌توان نام برد.

در سال های قبل سنگ چینی نیریز بصورت طولی و فرشی فرآوری می‌شد ولی با ورود فناوری های جدید این سنگ توسط اره بصورت اسلب فرآوری می‌شود. اسلب های آن طرح های بوک مچ و فورمچ بسیار زیبایی را بوجود می‌آورد که هر بیننده ای را محو تماشای خود می‌کند و اکثر مهندسان آرشیتکت از طرح های بوک مچ و فورمچ آن برای طراحی و سنگ کف و دیواره های لابی و سنگ کف سالن های مجلل و تالارها بهره می‌گیرند.

 

سنگ چینی الیگودرز

سنگ چینی الیگودرز جزء سنگ‌های کریستالی ایران است. سنگ چینی الیگودرز دارای تم سفید رنگ بوده که بر روی آن تعدادی خطوط نامنظم مشکی و طوسی و گاهی اوقات زرد رنگ خود نمایی می‌کند. سنگ چینی الیگودرزبا وجود زمینه روشن و کریستالی خود، بسیار مناسب محیط های کم نور است. براقیت و شفافیت بالا از مهم ترین ویژگی های این سنگ است و این سنگ‌ها در زیر نور نمای بسیار درخشان و زیبایی را به وجود می‌آورند.

سنگ چینی الیگودرز ساب پذیری خوبی دارد. دلیل نام گذاری سنگ چینی الیگودرز به بیانکو به این دلیل بوده که این سنگ شباهت بسیار زیادی به یکی از سنگ های سفید ایتالیایی به نام بیانکو دارد و حتی از نظر مشخصه های فنی نیز با این سنگ تقریبا در یک سطح است.بیشترمهندسین از این مدل سنگ‌ها برای کفپوش رستوران‌ها و تالارهای مجلل استفاده بهره می‌برند. و به خاطر اینکه این سنگ‌ها نور را منعکس کرده باعث روشن‌تر شدن ساختمان میگردد.

سنگ چینی الیگودرز به شکل اسلب در طرح بوک مچ و فورمچ، جزء سنگهای صادراتی و مطرح جهان است. صیقل پذیری بالا، مقاومت سایشی و فشار بالا، جذب آب پایین، قیمت مناسب، وزن مخصوص کم از ویژگیهای شاخص این سنگ است.

سنگ های الیگودرزبه دلیل نبود تکنولوژی مناسب و فراوری نامناسب در گذشته بیشتر به شکل ابعاد کوچک یا طولی بریده و فراروی می‌شد اما امروزه با ورود تکنولوژی به روز این سنگ ها به شکل اسلب با ابعاد بزرگ تولید می‌شوند.این کار هم برای تولیدکنندگان این سنگ و هم برای مصرف کنندگان بسیار مقرون به صرفه است.

اسلب چینی الیگودرز

مزایای سنگ چینی

 1. مقاومت بالا سنگ چینی درانواع شرایط آب و هوایی

این خوصوصیت سنگ چینی بسیار مهمترین شاخص آن به حساب می‌آید. چون دست ما را برای استفاده از آن در فضاهای بیرون ساختمان را باز می‌گذارد. برای همه مشخص است که سنگ چینی کاربردهای در فضاهای بیرون از ساختمان در تمامی شرایط آب و هوای (مقاومت بالا در برابر سرما و یخبندان) را دارد. معماران می‌توانند با خیال راحت از آن به عنوان سنگفرش پیاده رو، سنگ پله جلوی ساختمان، نما و … استفاده کنند.

 1. قابلیت عبور نورسنگ چینی

یکی از محاسن و ویژگی های سنگ چینی، امکان عبور نور از آن است. این سنگ ساختاری کریستالی بلوری دارد و از این حیث شباهت بسیاری به سنگ مرمر داشته. در واقع به همین علت است که در بعضی مواقع نام کریستال را برای این سنگ استفاده می‌کنند. به خاطر این ویژگی امکان ایجاد فضا های تزئینی در محیط داخلی ساختمان ها و ترکیب آن با نورپردازی می‌توان جذابتهای بصری فراوانی را ایجاد کرد.

 

 1. مقاوم در برابر نفوذ آب به دلیل تخلخل پایین

سنگ چینی به علت اینکه تحت حرارت و فشار زیاد تشکی شده عموما تخلخل کمی دارد که باعث مقاومت در برابر نفوذ آب می‌گردد. تراکم و فشردگی بالای سنگ ساختمانی چینی باعث می‌گردد جذب آب بسیار اندک باشد. پایین بودن جذب آب سنگ خود مزایای بسیاری به همراه می‌آورد. از جمله، سنگ های با جذب آب پایین معمولاً دچار خوردگی و یا فرسودگی نمی‌شوند.این خصوصیت سنگ چینی را به یک گزینه عالی برای اجرا در سرویس‌های بهداشتی و فضاهای مرطوب تبدیل می‌کند.

 

 1. جذب بسیار پایین گرما به علت رنگ های روشن

ای خصوصیت سنگ چینیباغث می‌شود که از آن در مناطق گرمسیری در نمای ساختمانها بسیار استفاده شود. چونکه در این صورت نمای سنگ چینی، به خنک ماندن ساختمان کمک خواهد کرد.

 1. سختی و مقاومت بالا

سنگ چینی سنگی مقاوم و محکم است. علت این ویژگی تراکم بالای این سنگ و ایجاد آن تحت فشار بالاست در زمان تشکیل سنگ است. به خاطر این خصوصیت سنگ چینی یکی از محبوب ترین سنگ ها برای محیط های صنعتی و فضاهایی مانند آشپزخانه که امکان سقوط و عبور اجسام سنگین بر روی سنگ وجود دارد است

 1. مقاومت سایشی نسبتا مناسب

مهمترین مشکلی که اغلب سنگ های کار شده در کف دارند، از دست رفتن کیفیت ظاهری در اثر رفت و آمد زیاد است. خوشبختانه چنین معضلی در سنگ چینی به وجود نمی‌آید. سختی بالای سنگ های چینی باعث شده که در برابر خراش و سایش مقاومت خوبی از خود نشان دهند. تا جایی که در محیط های آموزشی، تجاری و اداری که افراد مدام درآن رفت و آمد می‌کنند، با نصب سنگ چینی در این محیط ها نگران سایش سنگ در دراز مدت نباشیم.

 1. قیمت مناسب سنگ چینی

یکی دیگر از مزیت های سنگ چینی قیمت مناسب آن نسبت به بسیاری از سنگ های مشابه در بازار است. شباهت آن به مرمر و مزیت عبور نور آن در این سنگ باعث شده است بسیاری بخواهند سنگی با قیمت مناسبتر نهیه کنند. در عین حال صاحب سنگی شوند که از جهات بسیاری به مرمر شباهت داشته باشد.

 

معایب سنگ چینی

 1. عدم تنوع طرح و رنگ
 2. چسبندگی پایین نسبت به سنگ های تراورتن

 

قیمت سنگ چینی

قیمت سنگ چینی به عوامل مختلفی بستگی دارد که در این مقاله برخی از آنها اشاره می‌کنیم:

 1. معدن سنگ: سنگ فراوری شده با توجه به اینکه سنگ آن مربوط به کدامیک از معادن سنگ باشد قیمتش فرق می‌کند.
 2. رنگ و شفافیت :به هر میزان سطح سنگ یکدست تر و شفاف باشد، قیمت بالاتری هم خواهد داشت.
 3. ضخامت، ابعاد و اندازه: هر چه ابعاد و ضخامت سنگ چینی بیشتر باشد قیمت بالاتری دارد
 4. نوع و کیفیت فراوری:قیمت سنگ چینی بسته به نوع فراوری و کیفیت برش و فراوری انجام شده روی آن متغییر است.

 

 

جستجو

معدن
اصفهان شهر لایبید معادن غرب لایبید شرکت معدنی حیدری
تماس:
09126261978

کارخانه
شهرک صنعتی جاده گلپایگان خیابان شهید بسارده سنگبری نوین سنگ
تماس : 09201606260

آدرس ایمیل : heydari.hossain@yahoo.com

telegraminstagramWhatsApp
ثبت سفارش فوری
سلام!برای اطلاع از موجودی کالا و راهنمایی با ما در تماس باشید.